Alpinestars Bionic Neck Suppert SB

Bionický chránič krku Alpinestars (BNS) je konstrukce, která je navržena tak, aby spolu s přilbou omezila riziko a závažnost katastrofálních zranění k

Více informací

Dostupnost: Skladem

Toto zboží je možné zakoupit na splátky.

Essox - splátková kalkulačka

6 490 Kč

5 364 Kč bez DPH

Více informací

Bionický chránič krku Alpinestars (BNS) je konstrukce, která je navržena tak, aby spolu s přilbou omezila riziko a závažnost katastrofálních zranění krku (tedy zranění vedoucí k ochrnutí).

Žádný výrobek nemůže vzhledem k neustále se měnícím podobám nehod zajistit ochranu před veškerými motocyklovými zraněními, nicméně BNS je navržen tak, aby podstatným způsobem snížil pravděpodobnost závažného zranění krku, ačkoliv je nutno hned na úvod říci, že stejně jako jiné podobné systémy nikdy nemůže zabránit zranění ve všech případech.

BNS funguje tak, že energii, působící na krk odvede jinam.

Pokud je v okamžiku nárazu přilba spojená s bionickým chráničem krku, může dojít k celkovému snížení množství energie působící na krk, což může zabránit vzniku zlomeniny.

BNS také pomáhá snížit nebezpečí svalových zranění spojených s extrémními pohyby hlavou.

Když ho porovnáme s měkkými válcovými chrániči, náš chránič poskytuje výrazně lepší ochranu, neboť tyto měkké chrániče se jednoduše deformují a neposkytnou odpovídající ochranu před ničivými tlakovými silami.

  • Systém poškození zadního stabilizátoru: V případě, že je na zadní stabilizátor (tu část, které je na zádech) přenášen velký tlak, je tam mnoho záměrně připravených míst, která se mohou ohnout nebo mohou prasknout, a tak sníží extrémní zatížení, které by bylo přenášeno do zad.

Patří sem:

  • Ohnutí pěnového konce.
  • Drážky usnadňující ohnutí špičky opěrné struktury
  • Zlomová oblast špičky opěrné struktury
  • Zlomení podpůrných prvků (také prasknou, pokud dojde k bočnímu tlaku, který by mohl způsobit velkou rotaci hlavy).

Ochrana klíční kosti

  • Všechny části které jsou ve styku s tělem používají směs lehčené pěny, která rozloží nárazovou sílu na co největší plochu.
  • Přes ramena přechází nepřerušená část rámu - to znamená, že na kritické části rámu nejsou žádná slabá místa a přímo nad rameny nejsou žádné kovové sponky nebo šroubky, které by mohly být při nehodě vytlačeny do ramen nebo klíční kosti.

Výběr upevňovacích systémů.

BNS je vybaven systémem X-Strap, který umožňuje použití malých lehkých pásků k upevnění celé struktury (nošené na oblečení nebo pod ním).

Speciální polyuretanová konstrukce poskytuje vysokou pevnost a efektivní přenos působícího zatížení.

Odlišný materiál dosedací plocha z E.V.A. kompozitové pěny na ramenou a měkčí pěny na hrudníku a zádech přispívá k dokonalému přizpůsobení a komfortu.BNS má upínací místa na příslušenství, díky nimž jej můžete spojit s vaším vlastním příslušenstvím Alpinestars.