ALPINESTARS airbagová vesta TECH-AIR 5 grey/black

Dostupnost: Do 2 dnů

14 990 Kč

12 388 Kč bez DPH

Více informací

Autonomní airbag pro maximální možnou ochranu horní části těla.

Airbagová vesta TECH-AIR®5 je samostatně řešená vesta se zabudovaným airbagovým systémem. Určena zejména pro jízdu na motocyklu v provozu. Unikátní systém nejvyšší možné ochrany vyvinutý firmou ALPINESTARS. Softwarově řízený. Neomezuje v pohybu. Superrychlé plnění. Pracuje díky akcelerometrům a gyroskopům, nepotřebuje připojení na GPS. Uživatelsky velmi snadná obsluha.  Po velmi rychlé aktivaci vak zpevní celou horní část těla, klíční kosti, ramena, hrudník, žebra a záda. Airbagová vesta TECH-AIR®5 lze použít pod jakoukoliv motocyklovou bundu, obsahující pružné části, které při iniciaci airbagu umožní požadované rozpětí nebo s volností + 4 cm přes obvod hrudníku.

Výhody:    

  • bez připoutání k motocyklu
  • spouští se elektronicky při rizikové situaci
  • superrychlé plnění (20-40 ms dle velikosti vesty)
  • reaguje i při nulové rychlosti (náraz do stojícího motocyklu)
  • jeden systém jednoduše přenositelný - kombinéza/bunda
  • mobilní aplikace TECH-AIR® APP pro zjištění aktualizací a dat
  • servis do 10 pracovních dnů ve výrobním závodu PSí

 

Tech-Air 5 je úzká, skladná airbagová vesta, kterou můžete nosit pod jakoukoli dobře padnoucí textilní bundou (1) nebo bundou kompatibilní s Tech-Air nebo jakoukoli koženou bundou, kde máte v obvodu hrudníku  4cm velkou rezervu. Tech-Air 5 nabízí jedinečnou ochranu hodní části těla jezdce díky unikátní ochraně ramen, hrudníku, žeber a celých zad. Efektivně tak minimalizuje možnost úrazu klíčních kostí a ramen. Tech-Air 5 umožňuje nejobsáhlejší ochranu ze všech současných airbagových vest na trhu.

(1)    Airbagová vesta Tech-Air 5 může být nošena pod jakoukoli dobře padnoucí textilní bundou, za předpokladu, že je v ní dost místa na nafouknutí airbagu. Pro textilní bundy to znamená 4cm rezerva v obvodu kolem hrudníku. Pro jezdce, kteří chtějí nosit airbagovou vestu pod sportovní koženou bundou, Tech-Air 5 je možné nosit i pod kompatibilními koženými bundami, které mají všité kožené panely pro přizpůsobení se nafouknuté vestě. Jezdci, kteří chtějí nosit vestu pod bundou, která není kompatibilní s Tech-Air technologií si musí být jisti tím, že mají kolem hrudníku rezervu minimálně 4 cm.

Osvědčená kvalita

Po letech výzkumu s nejlepšími světovými jezdci a zákazníky Alpinestars, byly vyhodnoceny informace z miliónů kilometrů jízdy a tisíců nehod, aby mohl být vyvinut inteligentní algoritmus pro detekci nehody. Jakmile je detekována nehoda, airbag se nafoukne a poskytuje tak nepřekonatelnou ochranu s maximální dobou nafouknutí 20 až 40 ms, v závislosti na velikosti vesty.

Inovativní

Designová, Tech-Air vesta je dodávána s aktivním elektronickým systémem, který se skládá ze šesti integrovaných senzorů (3 gyroskopy a 3 akcelerometry) a algoritmem pro detekci nehod, který využívá umělou inteligenci pro přesný dohled nad tím, kdy nafouknout airbagovou vestu v případě nehody.

Ochrana

Díky schopnosti lépe absorbovat nárazovou energii je v porovnání s pasivními ochrannými prvky aktuální energie při nárazu snížena až o 95%. Systém Tech-Air 5 tak nabízí ochranu srovnatelnou s tou, jako byste na sobě měli 18 páteřových chráničů najednou.

Snadné používání

Systém Tech-Air 5 se velice snadno používá. Jen zapnete zip vesty a zacvaknete magnetickou přezku… a můžete vyrazit. LED displej vás informuje o stavu airbagu a integrovaná li-ion baterie má výdrž až 30 hodin jízdy. Systém je vybaven magnetickým micro USB napájecím konektorem, který umožňuje snadné a rychlé nabití.

Připojitelnost

Možnost připojení k Tech-Air aplikaci skrze Bluetooth znamená, že máte vždy aktuální informace o stavu airbagu, úrovni nabití baterie, analýze vaší jízdy, která zahrnuje i plánování na mapě. Aplikace umí i aktualizovat firmware jednotky.